• U Srednjoj školi "Sveti Sava" učenici stiču obrazovanje trećeg i četvrtog stepena stručnosti u područjima rada (obrazovnim profilima):

TEKSTILSTVO I KOŽARSTVO

(obrazovni profili: Modelar odeće, Konfekcionar-krojač i Konfekcionar tekstila),

LIČNE USLUGE

(obrazovni profili: Ženski frizer, Muški frizer i Pedikir-manikir),

HEMIJA, NEMETALI I GRAFIČARSTVO

(obrazovni profili: Tehničar za zaštitu životne sredine,

Tehničar za industrijsku farmaceutsku tehnologiju).

• Naša škola opremljena je specijalizovanim učionicama, kabinetima, školskim radionicama, frizerskim salonom, manikirsko-pedikirskim salonom, bibliotekom... Praktična nastava za sve učenike, izuzev učenika kožarske struke, obavlja se pod krovom Škole. Za učenike tekstilne struke savremeno su opremljene tri radionice koje raspolažu industrijskim mašinama za obradu svih vrsta tekstilnih materijala, krojačkim stolovima, fiksir presom, parnom peglom... Učenici koji se obrazuju za ženske i muške frizere praktičnu nastavu obavljaju u lepo uređenom školskom frizerskom salonu, a manikiri i pedikiri u salonu za manikir i pedikir koji se takođe nalazi u sklopu škole.